​​​​​​​V Ostravě před televizními kamerami

Po vítězném domácím utkání v rámci Alpe Adria Cupu se SLUNETA opět vydává na cesty. V sobotu vyráží do Ostravy. Nová Huť je aktuálně v tabulce na 9. místě s 5 výhrami, ale oproti 8. SLUNETĚ má odehraných 13 utkání, Ústí zatím „pouze“ deset zápasů se čtyřmi výhrami.

Trenér SLUNETY Honza Šotnar se nechal po prvním zápase s Ostravou slyšet, že by právě Nová Huť mohla být černým koněm soutěže, dobře poskládaný, zkušený tým. A tak ne nadarmo si zápas v Ostravě vybraly televizní kamery pro přímý přenos.

SLUNETA pojede na druhou stranu republiky posílena domácí výhrou na Prievidzou v základní skupině alpsko adriatického poháru. Začátek utkání byl sice z kategorie hororového žánru, ale od druhé čtvrtiny to byla útočná smršť v exhibičním tempu a Prievidza odjížděla s výpraskem 102:71.

Ostravští si v posledním utkání poradili na domácí palubovce s Válečníky v poměru 86:73. Za zmínku určitě stojí 31 bodů, které Děčínu nastřílel veterán Ubilla, jako druhý nejlepší střelec se prezentoval Radukič se 16 body.

A jak dopadlo první vzájemné utkání Ostravy a Ústí v této sezóně? Zápas se odehrál na severu Čech a po první vyrovnané půli si SLUNETA došla pro vítězství zlepšenou obranou v druhé půli. Odveta v Ostravě začíná v sobotu ve 20.00 hod. a sledovat jí můžete na ČT SPORT, předzápasový program začíná už v 19.45 hod.

Honza Šotnar:
„Utkání v Ostravě je pro nás z hlediska vývoje soutěže klíčové. Díky odloženému utkání s Hradcem Králové jsme měli v KNBL 14ti denní pauzu. Za tu dobu jsme měli čas zapracovat na našem herním projevu a doléčit drobná i střední zranění. Do Ostravy jedeme s odhodláním zvítězit.“

Martin David:
„Díky odloženému zápasu s Hradcem jsme měli menší herní výpadek, který byl znát v utkání s Prievidzou, ale naštěstí jsme se rychle vrátili do zápasu a pak už vše fungovalo. Na dobrý výkon budeme chtít navázat i v Ostravě, budeme se muset vypořádat s cestou a nenechat domácí rozstřílet, pak můžeme pomýšlet na vítězství.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):